Call us toll free: +48 609 051 362, +48 12 307 04 67
Best WP Theme Ever!
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Call us toll free: +48 609 051 362, +48 12 307 04 67

Instalacje Komercyjne

Nasza oferta obejmuje nagłośnienie pomieszczeń i obiektów. Dla Państwa komfortu proponujemy kompleksowe realizacje począwszy od projektu nagłośnienia, poprzez dostawę i instalację systemów audio, a skończywszy na opiece gwarancyjnej i pogwarancyjnej. W naszych projektach bazujemy tylko i wyłącznie na sprawdzonych rozwiązaniach, które są stosowane przez najlepsze firmy na całym świecie.


Projekty nagłośnienia realizujemy w oparciu o :
– głośniki sufitowe, montowane w sufitach podwieszanych i kasetonach;
– głośniki wiszące, tzw. głośniki kulowe ;
– głośniki estradowe;
– głośniki ścienne, montowane na ścianach;
– głośniki zewnętrzne, tzw. outdoor umożliwiające pracę na zewnątrz przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Instalujemy tylko sprawdzone produkty, za które możemy ręczyć że oferowana jakość dźwięku, wykonania oraz trwałość jest na najwyższym poziomie.

W zależności od specyfiki instalacji stosujemy tradycyjne systemy nagłośnienia oraz systemy w technologii 100V. W instalacjach komercyjnych najczęściej stosuje się nagłośnienie 100V z racji na prostotę instalacji, koszty oraz wygodę. Zastosowanie instalacji 100V umożliwia redukcję kosztów związanych z okablowaniem i ilością użytych wzmacniaczy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości dźwięku.

Każdą inwestycję powinien rozpocząć projekt nagłośnienia, w którym projektant na podstawie wymagań i oczekiwań inwestora określa sposób nagłośnienia, zastosowaną technologię i urządzenia, trasy kablowe, źródła dźwięku oraz sposób obsługi przez osoby odpowiadające na nadzór nad systemem audio.
Instalacja nagłośnienia powinna być przeprowadzona według projektu lub schematu z zachowaniem wszelkich standardów. Dla zapewnienia lepszej jakości dźwięku, często praktykuje się montaż głośników w specjalnie wykonanych obudowach lub matach akustycznych. Instalacja i montaż głośników sufitowych jest często najlepszą formą nagłośnienia dużych powierzchni.

 

Nagłośnienie sal konferencyjnych

W przypadku sal konferencyjnych najczęściej stosuje się system nagłośnienia bazujący na wzmacniaczach i mikserach współpracujących z mikrofonami przenośnymi. Mikrofony zwykle są przenośne, wpinane w klapę bądź na statywach. Umożliwiają osobie prowadzącej prezentację dotarcie do szerokiej grupy słuchaczy.  Uzupełnieniem systemu nagłośnienia są zwykle źródła dźwięku umożliwiające odtwarzanie muzyki z CD i mp3.

Sal balowych i weselnych

Podczas hucznych zabaw i imprez niezbędne jest zapewnienie dynamicznego dźwięku o wysokiej skuteczności. System audio musi porwać gości do zabawy i doskonale wypełnić muzyką część taneczną. Praktykuje się stosowanie głośników o wysokiej efektywności montowanych na statywach oraz głośniki montowane w rogach pomieszczeń.

Sale szkoleniowe
Pomieszczenia szkoleniowe są z reguły nieduże, ich rolą jest przekazanie wiedzy bądź dyskusja w niewielkim gronie osób. Istotna jest możliwość odtworzenia dźwięku ze źródeł zewnętrznych takich jak komputer czy odtwarzacz. Do niewielkich pomieszczeń wystarczy najczęściej skromny system nagłośnienia.

Aule
Pomieszczenia akademickie takie jak aula zwykle mieszczą dużą grupę osób rozmieszczonych w wielu rzędach.  Dużą aulę można podzielić na strefy nagłośnienia, dzięki czemu w przypadku zapełnienia pierwszych rzędów nie ma potrzeby nagłośnienia stref odpowiadających za nagłośnienie ostatnich rzędów Sali.  Praktykuje się montaż głośników na froncie, zwykle stereofoniczne oraz w suficie bądź na ścianach. Zawsze typ zastosowanych głośników musi być odpowiednio dobrany do wystroju auli i jej charakteru. Nagłośnienie Sali powinno być niewidoczne.

Hotele
Z samego założenia hotel powinien zagwarantować swoim gościom komfort i relaks podczas pobytu. Muzyka jest nieodłącznym elementem poprawy nastroju i wprowadzenia gości w stan relaksu. Stąd też montaż nagłośnienia dotyczy wielu pomieszczeń i części hotelu. Muzyka w holu, czy recepcji hotelowej jest czymś naturalnym. Zwykle sączy się w tle, pozostawiając same urządzenia schowane z linii wzroku gości. Muzyka powinna również towarzyszyć podczas wypoczynku w SPA czy części basenowej. Delikatne brzmienie w drink barze pozwoli gościom na rozluźnienie się i wypoczynek. Wszystkie wymienione części kompleksu hotelowego są zwykle podzielone na strefy, które pozwalają na niezależne zarządzanie.

Bary i restauracje
Jedną z najważniejszych elementów decydujących o powodzeniu i popularności danej knajpy, baru czy restauracji jest atmosfera. Każdy czuje się dobrze, kiedy atmosfera jest miła i przyjazna. Muzyka w takich obiektach musi kusić i wprowadzać klienta w stan relaksu. Jeżeli bar dysponuje systemem projekcyjnym wykorzystywanym do oglądania meczy i wydarzeń sportowych –  zainstalowane głośniki muszą zapewnić dobrej jakości nagłośnienie. Nawet podczas głośnej atmosfery zabawy i emocji, która zwykle towarzyszy oglądaniu imprez sportowych.
Salony piękności i urody, salony fryzjerskie, gabinety lekarskie, gabinety stomatologiczne
Obiekty tego typu powinny odtwarzać muzykę w tle, umożliwiając tym samym relaks gości. Głośniki powinny być dostosowane do wystroju wnętrza. W przypadku SPA popularne są głośniki przypominające wyglądem kamienie. Takie konstrukcje mogą pracować w zmiennych warunkach, dzięki czemu wysoka temperatura oraz wilgoć nie jest dla nich problemem. Przychodnie lekarskie często decydują się na rozwiązania z gatunku multiroom, które umożliwiają wybór różnego rodzaju muzyki w każdym z pomieszczeń. W ten sposób lekarze mogą pracować przy rytmach swoich ulubionych stacji radiowych czy utworów.

Studio tańca
Studia tańca powinny dysponować nagłośnieniem umożliwiającym dostarczenie głośnej i dynamicznej muzyki. Tak, aby w różnych częściach parkietu było doskonale słychać rytm.

Biura i gabinety
W gabinetach prezesów najczęściej ma miejsce instalacja multiroom. Montaż głośników w suficie podwieszanym bądź zabudowie całkowicie chowają głośniki. Wybór muzyki odbywa się z poziomu klawiatury zamontowanej na ścianie, bądź panelu dotykowego pełniącego rolę pilota. Użytkownik ma dostęp zarówno do stacji radiowych jak i albumów płytowych zgromadzonych na serwerze muzycznym w pomieszczeniu technicznym.

POWIĄZANE POSTY